Twój butik

Najgorętsze trendy

Wygodne skarpety i właściwie dopasowane buty sprawią, że pokonamy każdą odległość pieszo

Buty męskie
Skarpety to fragment naszej garderoby, jakiego zwykle odpowiednio nie doceniamy. Właściwie nie dostrzegamy niekiedy ich istnienia, do momentu, kiedy nam się zagubią lub – wyrażając się nieco ironicznie – nie skończą nam się uprane pary. Jednak powinno się docenić rolę, którą spełniają w naszej garderobie skarpety.

Buty męskie
Autor: Steve Hodgson
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu skarpety męskie (zobacz) stanowią konieczny element w szafie każdego mężczyzny. Oczywiście nosi się je każdego dnia, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Jako, że, jak wspomniano już uprzednio, są one zakładane na co dzień, warto zadbać o to, żeby wykonane były z właściwych, ekologicznych surowców. Przykładem takich ekologicznych skarpet są skarpety z bambusa.
Po pierwsze są one przyjazne dla środowiska. Oprócz tego charakteryzuje je niezwykła miękkość, a ponadto trwałość wykonania. Powszechnie nazywa się je wykonanymi z bambusa, faktycznie jednakże produkowane są one konkretnie z włókna bambusowego.

Włókno bambusowe wykazuje naturalne właściwości antyseptyczne, przepuszcza powietrze oraz ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Do produkcji wspomnianych skarpet wykorzystuje się pędy bambusa. Na ogół pochodzą one z upraw ekologicznych. Zainteresowanie może budzić fakt, dlaczego jest to tak istotne. Dzieje się tak gdyż mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy o tym wie, ale bawełna to jeden z materiałów, który poddaje się dowolnym modyfikacjom. Co prawda popularnie bawełniane skarpety uznaje się za szczególnie zalecane, jednak osoby, które dbają o środowisko winny solidniej rozważyć zakup.

skarpetki
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia odpowiedni materiał, z jakiego wyprodukowane zostały skarpetki jest niezwykle istotny, jednakże liczyć się powinien także ich krój. W tym przypadku wiele zależy od osobistych preferencji. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (źródło), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te dłuższe. Kształt skarpet (więcej na unipex.com.pl) zwykle uzależnionych jest od ich przeznaczenia.

Przykładowo, jeżeli założymy delikatne skarpety do masywnego obuwia, typu glany czy trapery, prawdopodobnie po pierwsze obetrzemy stopy, co może być stosunkowo bolesne, a co więcej porwiemy skarpety. Tak samo noszenie grubych skarpet do delikatnych butów będzie niewygodne, jak również może fatalnie wyglądać. Ogólnie więc nawet wybierając skarpety należy zachować rozsądek.