Twój butik

Najgorętsze trendy

w zapomnienie odchodzi tradycja pisania listów.

Rozświetlmy sobie i naszym gościom święta
Odkąd Internet upowszechnił się na tyle, że posiada go znaczna ilość osób, przede wszystkim młodych, w zapomnienie odchodzi tradycja wysyłania kartek. W dobie powszechnego użytkowania telefonów komórkowych i porozumiewania się za pośrednictwem różnorakich komunikatorów słowo pisane staje się niepotrzebnym balastem, zdaniem niektórych zużywającym tylko papier. Ale upływający czas a także wartości, których nabywa się razem z wiekiem, zwykle weryfikują te poglądy.

Zakręcone święta
Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe

Zdarza się tak bowiem, że znajomości portalowe nie są wystarczające w chwilach, kiedy potrzebuje się obok bliską osobę, kto nie że posłucha zwierzeń, ale nierzadko obdarzy uśmiechem. Także wyznania poczynione przy pomocy internetowego komunikatora nie dają radości płynącej z utrwalonych wspomnień. Wklepane na klawiaturze słowa są ulotne niczym dym i niezwykle szybko odchodzą w niepamięć powodując, że po latach w zasadzie nie ma czego przywoływać. To tak, jakby człowiek nie przeżył nic dotąd.

Na szczęście coraz większa liczba osób, co ciekawe również takich reprezentujących pokolenie komputerów zaczęło zdawać sobie sprawę z tego, że wspomnienia bywają niekiedy bardzo drogocenną pamiątką, którą należy pielęgnować. A nic tak nie pomaga utrwaleniu wspomnień, jak realne dowody wydarzeń sprzed lat. Pamiątki, na przykład pożółkłe listy, pamiętniki, pocztówki świąteczne czy inne osobiście napisane dowody że ktoś pamięta nie dość, że nie zginęły całkowicie, lecz nawet zaczynają honorowo powracać, oczywiście teraz w zupełnie innej wersji.

Dziś bardzo popularne są kartki i listy tworzone własnymi siłami, gdzie poza treścią również zaangażowanie twórcy w jej jakość zaświadcza o jego stosunku do tej osoby, która zostaje odbiorcą. Kartki bożonarodzeniowe (szukasz inspiracji na oryginalną kartkę świąteczną? – link do artykułu) z odręcznie zrobioną choinką czy liściki rozdawane na uroczystościach rodzinnych to piękny zwyczaj, który powinno się pielęgnować, by potem móc pooglądać uzbierane przez lata kartki i przywołać wydarzenia i twarze z nimi związane.