Twój butik

Najgorętsze trendy

W jaki sposób przygotować swoją córkę do komunii świętej?

pierwsza komunia
Sezon na komunie już za pasem, zatem czymś bardzo istotnym jest to, aby przygotować swoją córkę, zapewne 9-latkę, do tej wielce ważnej uroczystości. Wiadomo: komunia święta jest no jakby nie patrzeć sporo bardziej komercyjna, niż niegdyś. Zatem to oznacza, że chociaż dzieci w dalszym ciągu dbają o sferę duchową, no ich rodzice także, to jednakże ciężko nie rzec, iż bardzo często prezenty są nieco nawet istotniejsze, niż duchowość. No cóż, może sprawy religijne pozostawmy duchownym oraz katechetom, a faktycznie poruszmy kwestie niejako typowo materialne. Jednak czy to coś tak mocno złego?

Zwracajmy uwagę, iż na całe szczęście możemy jakoś tam połączyć odpowiednio kwestie religijne z materialnymi. No spokojnie: właśnie takie są czasy. Jeśli przyszło nam funkcjonować w wielce nowoczesnych czasach, to jednak trudno się jakoś dziwić, że nasza córeczka nie chciałaby dostać bardzo wielu fajnych prezentów oraz elegancko się prezentować…

kościół
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Właśnie: należy poruszyć bardzo istotną kwestię, a konkretnie: co zrobić, jeśli chcemy najzwyczajniej sprawić, że nasza córeczka będzie bardzo ładnie wyglądała? Bardzo znaczącą kwestią jest to, aby nigdy nie oszczędzać kasy na sukienkę. Powinniśmy mieć na uwadze, iż w żadnym wypadku nasza córeczka nie może miewać jakichkolwiek kompleksów mających związek ze swoją suknią. Zwróćmy uwagę, że tylko piękne suknie komunijne są tak jakby fantastyczne, na wagę złota. W bardzo wielu parafiach nie ma już sukienek, a alby, ponieważ trochę mniej zamożne dziewczynki miały problemy dot. tego, że ich sukienka nie wygląda jak suknie córek doktorów, biznesmenów, itp.

Pamiętajmy, iż jeżeli w akurat naszej parafii w dalszym ciągu są akurat suknie, przydałoby się nieco wykosztować, ale no przynajmniej nie dopuścić do tego by nasza córka miewała powody do płaczu. No wiadomo – pierwsza komunia święta zdarza się tylko jeden raz w ciągu swojego życia, zatem czymś wielce ważnym jest to, aby dbać o własną córkę. I nawet jeżeli to za bardzo próżne.