Twój butik

Najgorętsze trendy

Twórcy wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien roślinnych i tkanin także w przypadku butów na koturnach i sandałów

buty
Przez swój kształt przypominają znane nam z przedszkola kapcie. Obecnie nie patrzymy na nie przez pryzmat starej mody, a nowego trendu i pomysłowego designu. Kuszą zwłaszcza poprzez materiały roślinno-włókniste (len, konopie, trawa), z których kombinacji wykonana jest najczęściej podeszwa, albo czub buta. Mowa oczywiście o espadrylach – nie tylko płaskich, dwuwarstwowych balerinkach do bezproblemowego i zdrowego poruszania się.

Projektanci oferują swoim klientom mieszanki różnych plecionek roślinnych i tkanin również w przypadku butów na koturnach i sandałów. Wybór wysokości buta
buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

waha się między trzema (najbardziej płaskie) i ośmioma (najwyższe buty) centymetrami wysokości. Dla kobiet dochodzi opcja z odkrytymi lub zasłoniętymi piętami. Tego rodzaju rozwiązania występują szczególnie w przypadku podwyższonych koturn. Panie mają więc pole do popisu, zarówno pod względem gabarytów podeszwy, jak i kolorystycznym uzupełnieniu (tu).
Dysproporcje w cenach to efekt różnicy w wykonaniu cholewki i podeszwy. Ta ostatnia zrobiona jest z włókna plecionego. Na życzenie klient może zdecydować się na wymyślny projekt butów, od prostego, w jednym kolorze po kombinacje różnych wzorków – uwzględniając zmysł twórczości i obfitość kolorów można już obmyślać wymarzonego espadryla!

Buty pochodzące z Katalonii nie są, abstrahując od przewagi kobiet w kwestiach mody, tylko ich domeną. Również mężczyźni znajdą na espadrylowym rynku coś pod siebie.
buty
Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Wprawdzie modeli jest mniej, lecz wyłącznie dlatego, iż panowie – mimo równouprawnienia w dziedzinie mody – nie włożą, a tym samym nie kupią dla siebie butów na koturnie – także w przypadku espadryli. Oferta dla panów zawiera przede wszystkim płaskie, „kapciowe” wręcz egzemplarze.
Najtańsze buty łączące tkaniny z podeszwami pochodzenia włóknistego dostaniemy w serwisach internetowych już za kilkanaście złotych. Będą one bazowały na cienkiej podeszwie i słabej jakości tkaninie, przeważnie w jednym kolorze. Wykonanie, klasa materiałów i krój – wszystkie te elementy mają znaczenie przy wyznaczaniu ceny butów. Za espadryle relatywnie dobrej klasy zapłacimy powyżej dwustu złotych (http://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Sandaly-218.html). Dobre, przyciągające uwagę buty – niekoniecznie ekskluzywne espadryle, to klamry pieniężne w okolicach 70-100 złotych.