Twój butik

Najgorętsze trendy

W zdrowym ciele zdrowy duch!

zwiedzająca para
W ostatnich latach z powodu wzrostu świadomości społeczeństwa dokonał się wielki zwrot ku zdrowemu trybowi życia, poczynając od kuchni gdzie zmiany te są chyba najbardziej widoczne. Klasyczna kuchnia polska zmieniła się ogromnie: ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zamieniliśmy na lekkie potrawy, ugotowane nad parą chude mięsa, trendy staje się nawet pieczenie własnego chleba.

siedzący mężczyzna
Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy dołożymy do tego coraz silniejszy trend do biegania i w ogóle na sport mamy obraz jednej z bardziej korzystnych przemian jakie zachodzą w ostatnimi laty.

Jednak nie każdy lubi bieganie czy jazdę na rowerze. Można także zdecydować się na Nordic Walking. Jest to rodzaj treningów wymyślony w Finlandii jako rodzaj ćwiczeń dla narciarzy. Jednak stał się on tak popularny że stał się jeszcze jednym typem aktywności ruchowej. NW (podobnie jak bieganie) nie jest sportem wymagającym, wystarczą odpowiednie kije oraz wygodne buty. Dużą zaletą tego typu aktywności fizycznej jest to, iż możemy NW trenować prawie wszędzie. Poza tym chodzić z kijami może każdy bez względu na to ile ma lat czy też bez względu na początkową kondycję fizyczną.

Trzeba jednakże pamiętać o odpowiednim dostosowaniu butów do miejsca gdzie będziemy chodzili. Tak więc np. idąc z dzieciakami w góry z kijami, koniecznie musimy wyposażyć również dzieciaki w wygodne buty dla przykładu w buty trekkingowe dziecięce. Dla dorosłych polecam glany męskie czy też damskie, najważniejszą sprawą jest aby obuwie zabezpieczało staw skokowy do czego obydwa typy butów świetnie się nadają. Z kolei w łatwiejszym terenie mężczyźni z powodzeniem użyć mogą na przykład męskie botki.

Doskonałym uzupełnieniem do treningów NW jest pływanie. Pływać można obecnie bez względu na pogodę bo mamy do wyboru coraz więcej krytych pływalni. Wybierając się na basen niezbędne będzie wyposażenie takie jak: kąpielówki, czepek, okulary pływackie, mogą przydać się płetwy a także japonki i klapki męskie które to ograniczają możliwość poślizgnięcia się w czasie chodzenia po brzegu basenu. I w taki oto sposób przygotowani ruszamy po zdrowie!