Twój butik

Najgorętsze trendy

Zamsz to lekki, naturalny surowiec do szycia toreb typu kopertówka

damskie akcesoria
Uszlachetnianie skóry, to cykle produkcyjne, które rozwinęły się w Rzeczypospolitej wysoko już w czasach wczesnego średniowiecza. Znano kilka technologii garbarskich i umiano wyprawić skórę do absorbcji właściwych substancji uszlachetniających, aby otrzymała wymaganą delikatność a skóry na podeszwy – twardość oraz zwięzłość.

damskie akcesoria
Autor: Torbs
Źródło: torbs.pl
Paleontologowie wyspecyfikowali wiele typów rzeczy wytwarzanych z różnorodnie wyprawianej skóry. Jeśli idzie o galanterię to istniał szeroki zestaw artykułów z zamszu od siodeł do walizek i toreb podróżnych – walizy, teczki, raportówki, sakiewki damskie, portfele i inne akcesoria. Polecane nowości: fajne aktówki.

współcześnie produkty skórzane obejmują bardzo szeroką gamę m.in.: obuwie, odzież, wyroby galanteryjne, wyroby meblarskie tapicerowane, paski do zegarków, biżuterię, torebki damskie skórzane, piłki itp. Dzięki identyfikacji typu skóry, wyroby skórzane używane bywają tak w branży ubraniowej ale także motoryzacyjnej i meblarskiej. Istnieje bowiem dużo gatunków skóry, a każda z nich ma inny wygląd oraz jest swoista w dotyku. Ze względu na częste sytuacje bezpośredniego kontaktu tych towarów z ciałem człowieka, np. podczas noszenia butów, pasków do zegarków, powinno się zwrócić szczególną uwagę czy wyroby nie zawierają substancji, których zawartość może posiadać niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Sprawdź szczegóły: Link.

Ewolucje mające miejsce w ostatnich okresach w Polsce i na świecie wywołały skutek, że na rynku znalazły się tak kompletne wyroby ze skóry jak również półprodukty pochodzące prawie z całego świata. Na liście powyższych towarów możemy rozróżnić wyroby takie jak torby, buty, portmonetki ze skóry węża, słonia, aligatora oraz dużych kotów takich jak gepart. Wymienione wyżej artykuły są sprowadzane najczęściej jako suweniry urlopowe z egzotycznych krajów. Nie należy zapominać , że powyższe pamiątki wyprodukowane z kości słoniowej lub skóry warana nie powinny się mimo wszystko znaleźć w naszej kolekcji. Wymienione zwierzęta należą bowiem do gatunków zagrożonych wyginięciem.