Twój butik

Najgorętsze trendy

Skarpety odpowiadające za element odzienia, bez którego nie można funkcjonować.

Skarpetki
Gdy rozpoczynamy rozmawiać o ubiorze, mamy na myśli nie tylko długie spodnie, spódnicę czy podkoszulek, ale również bieliznę. Określana jest ona podstawą od której rozpoczynamy codzienny zwyczaj ubierania się. Troszczymy się o to by była świeża i schludna z racji wygody oraz higieny indywidualnej. Mówiąc o bieliźnie, na usta podsuwa się odpowiedź, iż chodzi o skarpetki.

Skarpetki
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Są nieodłączną częścią kreacji każdego człowieka. Materiał, z jakiego są wykonane jest zależne w szczególności od ich przeznaczenia. Skarpety damskie, męskie i dziecięce projektowane są w czterech długościach: bardzo długie, w inny sposób nazywane zakolanówkami, długie tzw. podkolanówki, klasyczne, które wystają ok. 8 cm nad kostkę, a także stopki, które dochodzą do połowy kostki.

Posiadają sporo rozmiarów, rodzajów kolorystycznych, tak, że każdy z nas odnajdzie coś dla siebie. Podobnie skarpety damskie casual, męskie jak i dziecięce produkowane są głównie z bawełny z dodatkami: lycry, czy nylonu. Szeroko pojęte skarpety sportowe w różnych kolorach w inny sposób zwane specjalizowanymi, są doskonałym wyborem przy uprawianiu jakiejkolwiek dyscypliny.

Do ich produkcji, oprócz dodatków jakie wykorzystuje się w zwyczajnych skarpetach , wykorzystuje się tzw. włókna techniczne – coolmax, których zadaniem jest udoskonalić właściwości termiczne, antybakteryjne, antyzapachowe a także antygrzybiczne. W swojej konstrukcji skarpety sportowe mają specjalne zgrubienia, w punktach, w których na ogół dochodzi do przetarć, za pośrednictwem których odprowadzanie wody bądź nadmiaru ciepła jestzdecydowanie uproszczone.

Następnymmodelem tej klasy bielizny są skarpety z bambusa. Warto niemniejnadzorować co kupujemy, albowiem często zdarza się że zamiast włóka bambusowego mamy wiskozę wytworzoną z omawianego włókna. Posiadają one szereg walorów: są przyjemne dla stóp, ochraniają przed poceniem, neutralizują nieprzyjemny zapach, są szybkoschnące. Jedyną skazą jaką posiadają skarpety z bambusa to skrócona żywotność: przewidziane są na maksymalnie 50 prań.

skarpetki tworzą warstwę odzienia chroniącą stopy przed chłodem, otarciami a także izolują je od obuwia. Są kluczowym detalem ubioru na jakąkolwiek porę roku. Należałoby przy wybieraniu ich analizować skład, będziemy mielipewność, że kupujemypewny artykuł.