Twój butik

Najgorętsze trendy

Pomysł na elegancki prezent

Prezent
Nierzadko podczas gdy wybieramy się z wizytą do cioteczki, przyjaciółki bądź innej znajomej damy na imieninki ewentualnie urodziny, mamy duży problem, mianowicie – jaki kupić podarunek. Mym zdaniem łatwiej wpaść na pomysł podarku dla niewiasty aniżeli dajmy na to – jej małżonka.

opakowanie na prezenty
Autor: drcw
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne każda pani domu będzie rada z prezentu… dla jej mieszkania właśnie. A tu możliwości mamy ogrom! Sprawa jest o wiele łatwiejsza jeśli bywamy w konkretnym domu i wiemy w jakim stylu jest wyposażone, czy może co kolekcjonuje szanowna solenizantka. O wiele prościej będzie nam wtenczas trafić w jej poczucie piękna. Jeżeli my sami mamy umiejętności artystyczne, rzeźbimy, malujemy, haftujemy, tworzymy ładną biżuterię, szyjemy, dziergamy na drutach bądź potrafimy coś innego – sprawmy prezent sami. Zawsze sympatyczne są takie upominki, w które wkładamy swe serce i własną pracę. Jeśli jednak wolimy coś kupić, nie czyńmy tego w pośpiechu. Przeznaczmy na to trochę czasu, nawet jeżeli szukamy czegoś odpowiedniego w internecie.

Zawsze świetnym wyborem będzie ładny obrazek. W necie aż mieni się od takich ofert twórców. Pośród obrazów olejnych, pasteli czy akwareli na pewno odnajdziemy coś ładnego, niezależnie czy ma być to martwa natura do powieszenia w pomieszczeniu kuchennym, tajemniczy krajobraz, czy obrazy akty (por. art deco obrazy w galeriemansart.pl) do zawieszenia dajmy na to w sypialni – we wszystkich rozmiarach, już oprawione bądź też obramowanie dobierzemy sami.

Prezent w opakowaniu
Autor: Anders Abrahamsson
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym pomysłem mogą być różnorodnego rodzaju obiekty użytkowe nieodzowne każdej z pań domu. Może właśnie niedawno rzeczonej pani domu stłukła się cukiernica? A może ma ona niedostatki w sztućcach? Lub wręcz ubóstwia ręcznie utworzoną biżuterię której ciągle jej mało? Tutaj sugeruję polskie art deco (tak zwana polska sztuka użytkowa). To biżuteria, filiżanki, świeczniki i inne przedmioty użytkowe, które charakteryzują się geometrycznymi kształtami oraz dążeniem do syntetycznego określania form, poszukiwaniem uroku w zastosowaniu przedmiotu użytkowego jak też jasności przekazu w rycinie czy malarstwie, żywą oraz jasną kolorystyką.

Zawsze warto się dłużej po namyślać, więcej przeszukać stron w poszukiwaniu właściwego upominku. Z całą pewnością wynagrodzi nam to blask w oku oraz szeroki uśmiech osoby obdarowanej.