Twój butik

Najgorętsze trendy

Obuwie sąwizytówką mężczyzny. Co mówią o Tobie Twoje buty?

Nike Mercurial Vapor
Mężczyźni, tak samo jak kobiety, poddawani są obecnie bezwzględnie większej presji atrakcyjności wizualnej. Oczekuje się od nich dbania o ciało oraz odpowiedniego stroju. Jednym z priorytetowych składników męskiego stroju są bezwzględnie odpowiednio dopasowane buty.

buty sportowe
Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą być one przystosowane głównie do okazji, na którą się je zakłada. Przykładowo, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, niezobowiązujących spotkań towarzyskich bądź uprawiania sportu, jednak nie można ich zakładać do eleganckiej restauracji, w której obowiązuje odpowiedni strój czy do biura, jeśli firma oczekuje określonego dress codu.

Jednak, buty męskie są dziś sprzedawane w bardzo bogatym asortymencie, tym samym niezależnie od okazji, na pewno będzie się w stanie odnaleźć coś najbardziej odpowiedniego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może primigi na małe stópki?

Co najważniejsze, trzeba pamiętać, że buty męskie muszą być zawsze czyste. Ma to wielkie znaczenie w przypadku pantofli, które wkłada się do eleganckich ubrań. Ich precyzyjne wypastowanie to rzecz jasna podstawa. W ten sposób staną się one doskonałym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe także muszą być regularnie czyszczone. Na szczęście dostępny jest szereg produktów, jakie ułatwiają zachowanie czystości w tym przypadku. Dużo butów można bez kłopotu wyprać w pralce, niemniej zanim wykona się taki krok, wpierw należy sprawdzić metkę obuwia, na której przeważnie znajdują się stosowne wskazówki dotyczące czyszczenia.

pary butów nike
Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna musi troszczyć się o swoje buty i mieć w szafie chociaż jedną parę butów bardziej eleganckich, które przydają się podczas uroczystych okazji. Bardzo znaczące jest też stosowne składowanie butów, gdyż dzięki temu nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że klasyczne rozwiązania są zawsze modne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak błyskawicznie, trzeba inwestować w obuwie znakomitej jakości, także jeżeli jego cena będzie dość wysoka. Tak odpowiednie buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem mają możliwość posłużyć przez rzeczywiście wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się faktycznie niewielka. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup butów wykonywanych na specjalne zamówienie u doświadczonych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, jednakże z drugiej strony bardzo opłacalna.