Twój butik

Najgorętsze trendy

Najistotniejsze elementy zimowej odzieży- obuwie i kurtki zimowe

Damskie obuwie zimowe
Oczywiste jest, że najistotniejsze podczas dokonywania zakupu zimowej garderoby jest właściwy wybór kurtki i butów. Producenci odzieży starają się, aby proponowane przez nich produkty były zgodne z obowiązującą modą. Asortyment ulega zmianie, ale kurtki są zawsze na czasie, atrakcyjne dla klientów, chętnie po nie sięgają. Oferta kurtek puchowych jest bardzo atrakcyjna.

http://www.skalnik.pl/buty_53.html

Często przyjmuje się, że tego typu kurtki niezastąpione są dla osób marznących przez niskie ciśnienie krwi lub przemieszczają się po mieście środkami komunikacji publicznej. Sięgną po nie również ci, którzy zimą chętnie jadą w góry. Spora oferta kurtek puchowych i butów zimowych jest różnorodna i na pewno zainteresuje każdego, kto chce wyglądać modnie, a przy okazji zmniejszyć ryzyko przeziębienia.

Zakup kurtki zimowej

Zamierzając kupić kurtkę puchową warto zwrócić uwagę na popularność producenta. Kurtki puchowe mogą różnić się wypełnieniem, co przyczynia się do zróżnicowania cenowego asortymentu. Dawniej wszystkie kurtki puchowe zawierały, jako wypełnienie puch naturalny gęsi lub kaczy. Obecnie, aby obniżyć ceny kurtek stosuje się poliestry nazywane puchem syntetycznym. Oprócz wypełnienia różnice dotyczą głównie kroju, długości, sposobu zapięcia, sposobu obszycia i oczywiście koloru. Najdroższe serie kurtek są produkowane specjalnie dla osób, dla których ważne jest połączenie funkcjonalności z modnym, atrakcyjnym wyglądem. Niektóre osoby preferują fasony z dużym kołnierzem i kapturem z obszyciem, które zapewniają ochronę przed chłodem równie skutecznie jak czapka i szalik. Odpowiednio pielęgnowana, dobrze wykonana, posiadająca wysokiej jakości wypełnienie kurtka może służyć długie lata.

Wybór obuwia na zimę

Damskie obuwie zimowe
Autor: thebarrowboy
Źródło: http://www.flickr.com

Nie mniej ważny jest wybór właściwego obuwia. Przed podjęciem decyzji o zakupie butów na zimę warto sprawdzić dane od producenta. Na dołączonej informacji znajdą się te, które dotyczą konserwacji. Warto poświęcić czas i przeczytać, w jaki sposób dbać o obuwie i jak je przechowywać, aby były noszone długo i nie utraciły swoich właściwości. Buty na zimę powinny spełniać szereg kryteriów. Nie wystarczy, że mają odpowiedni rozmiar i modny fason. Kierowanie się tylko popularnością modelu może nie przynieść oczekiwanych efektów. Dobrze dobrane buty można poznać po tym, że zapewniają komfort i wygodę. Sportowe czy eleganckie powinny chronić stopę przed chłodem oraz deszczem i śniegiem. Dodatkowym atutem jest antypoślizgowa podeszwa, najbardziej doceniana na oblodzonych chodnikach.