Twój butik

Najgorętsze trendy

Modne ubiory dla każdej kobiety

Od dawnych czasów przyjęte jestwiadomo, że eleganckie okazje wymagają odpowiedniego ubioru. I tak przykładowo bale, eleganckie obiady i pogrzeby są okazjami do założenia innych, ale na każdą okazję odświętnych strojów. Generalnie panowie mają łatwiejsze zadanie, gdyż ich strój zazwyczaj ogranicza się do jednego ciemnego garnituru na różnorodne uroczystości.

Dawniej obowiązywało większe zróżnicowanie, wykorzystywane były na przykład takie ubiory dla panów jak frak czy surdut. Aktualnie zachowały się one jedynie w przypadku konkretnych profesji. Sprawa damskiej odzieży jest z kolei bardziej zawiła. Od pań najczęściej oczekuje się różnorodnych ubiorów na specjalne okazje. Pozostaje jednak pewna dowolność, przykładowo w części sytuacji spódnica może zostać zastąpiona spodniami, a czarne rajstopy (wejdź na: http://domodi.pl/czarne-rajstopy/) – jasnymi.

Na ślub i weselesukienka z dłuższym tyłem w domodi.plNajczęściej oczywiste jest, że panna młoda na wesele zakłada białą suknię, nierzadko z welonem. Ma to związek z tradycją, choć obecnie widuje się czasami odstępstwa od tej normy w postaci sukni z kolorowymi elementami lub całych w innym kolorze niż biały. Natomiast od zaproszonych gości także wymaga się odpowiedniego stroju. Z kolei jeśli chodzi o ślub, nie należy wybierać białego stroju, który jest niejako zarezerwowany jedynie dla panny młodej. Oprócz tego przyjęło się, by nie wybierać również ubrań czarnych, kojarzących się bardziej z uroczystością pogrzebową. Standardowy strój na wesele to najczęściej sukienka przed kolano bez rękawów, ale nie za bardzo ekstrawagancka. Dobór barw jest dowolny. Niewskazane są raczej stroje bardziej oryginalne, takie jak na przykład sukienka z dłuższym tyłem. Wszystko zależne jest jednak od stylu ślubu i wesela.

Eleganckie obuwie
Rozmaite okazje poza strojem wymagają również określonego obuwia. Generalnie przyjęte jest, że eleganckie buty dla kobiety to najczęściej czarne czółenka, obowiązkowo z zasłoniętymi palcami. Sandały są bowiem dużo mniej eleganckie, szczególnie w połączeniu z rajstopami. Oprócz tego zależnie od uroczystości wybiera się różną wysokość obcasa i barwę obuwia. Dozwolonym uzupełnieniem odświętnego stroju, szczególnie w zimie, mogą być również skórzane czarne botki lub kozaki.