Twój butik

Najgorętsze trendy

Męski zarost – jakie trendy są dzisiaj najmodniejsze i jak o niego odpowiednio się zatroszczyć?

Brodacz
Obecnie mężczyźni nie wstydzą się już dbania o własny wizerunek. Jest to całkiem normalnie i coraz więcej mężczyzn regularnie uczęszcza do kosmetyczek czy korzysta z zabiegów salonów medycyny estetycznej. Podstawowe znaczenie w męskim wyglądzie ma oczywiście zarost. Dobrze jest o niego zadbać tak, żeby prezentował się schludnie i estetycznie. Współcześnie niezwykle modne są różnego rodzaju brody i wąsy. Po latach popularności całkowicie wygolonej twarzy rządzą mężczyźni posiadający zarost. Jak w takim razie o niego zadbać?

Mężczyzna z brodą
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, trzeba obiektywnie określić, czy zarost w przypadku danej osoby jest faktycznie stosownym rozwiązaniem. Nie każdemu będzie on pasował. Jeśli jednak oceni się, że broda bądź wąsy są wizerunkowym strzałem w dziesiątkę, koniecznie należy o nie dobrze zadbać, żeby nie prezentowały się niechlujnie. Najistotniejszym krokiem jest nadanie im pożądanego kształtu. Współcześnie zawód golibrody już nie funkcjonuje tak powszechnie jak w przeszłości, jednak na rynku w dalszym ciągu można odszukać osoby, które zajmują się świadczeniem tego rodzaju usług, zazwyczaj w dużych miastach. Profesja ta wraca do łask i na rynku powstają nawet specjalne salony, w których panowie mogą zatroszczyć się o własną brodę bądź wąsy.

Krem do golenia
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna, można to także robić własnoręcznie, jednak trzeba trzeba posiadać niezbędne akcesoria, jak na przykład miseczka do golenia (szczegóły oferty), w której będzie się moczyło i oczyszczało specjalny pędzelek do nakładania mydła na twarzy oraz brzytwę. Osoby, które zdecydują się na użytkowanie brzytwy znakomicie zdają sobie sprawę z tego, jak znacząca jest jej ostrość. Do ostrzenia tego narzędzia najczęściej polecany jest specjalny kamień szlifierski coticule (czytaj więcej). Po nadaniu zarostowi konkretnej formy trzeba zatroszczyć się także o jego stan. Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem odznaczają się na przykład kosmetyki do brody, które pielęgnują włosy, sprawiając że są będą bardziej błyszczące oraz elastyczne.

Podsumowując, współcześnie najbardziej popularnym trendem jest posiadanie zadbanej brody lub wąsów. Troszczenie się o zarost jest prostsze, kiedy mężczyzna posiada niezbędne akcesoria, dzięki którym golenie stanie się prawdziwą sztuką. Opcjonalnie, można zdecydować się także na skorzystanie z usług fachowców.