Twój butik

Najgorętsze trendy

Kozak kozakowi nierówny – czyli kobieta w sklepie

Projektowanie butów, trampki
Spory odsetek kobiet uznaje kupowanie jako przyjemność samą w sobie. Ledwo kupione, modne, buty damskie poprawiają humor i na chwilę pomogą czuć się wyjątkową. Do sprawy ich kupna, jednak trzeba podejść czasem pragmatycznie i spróbować wyposażać swoją garderobę w ten sposób, aby stała się wszechstronna i pozwalała na wybranie dodatków na wszystkie okazje.

ubrania
Autor: AnnieAnniePancake
Źródło: http://www.flickr.com
Kozaki damskie zazwyczaj nie tylko chronią przed zimnem. Powinny być też gustowne. Atmosfera w pracy tylko sporadycznie pozwala na przebranie butów na bardziej wygodne, więc rozważając zakup, musimy wziąć pod uwagę czy wysokość obcasa, rodzaj cholewki i wkładek, umożliwią nam komfortowe spędzenie w nich kilku godzin. Pamiętajmy także o tym, że kozaki damskie to również liczna rodzina butów zwyczajowo nazywanych „eskimoskami”. Pomimo że nie są zbyt formalne, bardzo dobrze sprawdzą się w sytuacjach towarzyskich, gdy głównie zależy nam na komforcie i zatrzymaniu ciepła nawet w najchłodniejsze dni.

Równie ważną kategorią, zaraz obok klasycznych czółenek w kobiecej szafie, powinny być buty sportowe. Stawiając na zdrowy tryb życia, nie wolno zapomnieć o tym, jak niezbędna jest kondycja fizyczna. Obuwie jest najważniejszą częścią ubioru do ćwiczeń. Źle wybrane w skuteczny sposób nas zniechęci. Buty sportowe muszą być po pierwsze odpowiednio wyważone, oraz jeżeli staramy się uniknąć otarć, także dobrze pasujące. Można oczywiście też zdecydować się na buty stworzone do „zadań specjalnych” – na przykład typowo do biegania, ale częściej na damskich nogach sprawdzają się wielozadaniowe, przecież interesują nas zarówno zajęcia fitness, siatkówkę, jak i biegi przełajowe.

buty damskie
Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle, kobieta jest w rodzinnym gronie osobą także odpowiedzialną za buty dziecięce. Przy kupowaniu ich, należy się kierować podobną zasadą, co w przypadku obuwia sportowego. Pomimo że dziecko gwałtownie rośnie, nie powinno się wybierać butów dziecięcych za dużych o ponad jeden numer.

Bycie dziewczyną nieodzownie łączy się z uwielbieniem dla butów. Zasada ta sprawdza się w osiemdziesięciu procent kobiecej populacji. Uwielbiamy kupować buty damskie, oglądać słodkie buty dziecięce, a czasem wydać na obuwie lwią część pensji. Tak już jest i zapewne nic tego w niedługim czasie nie zmieni.