Twój butik

Najgorętsze trendy

Jakim sposobem nabyć dobre obuwie

buty trekkingowe
Przechadzka w górach jest jedną z najlepszych form wytchnienia i odpoczynku podczas dłuższego wakacyjnego urlopu bądź krótkiego wyjazdu w góry. Ważne jest dodatkowo też to, że zwykle są to zajęcia nie wymagające specjalnego nakładu środków czy fachowych przygotowań. Naturalnie warto mieć dobre buty trekkingowe męskie, zaopatrzone w gruby bieżnik i przewiewną ale mocną górę.

converse
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem w niskich partiach gór można mieć ubrane nawet zwykłe trampki converse (Sprawdź ofertę renomowanych producentow: ). Żeby przejść spacerem po płaskim i dość krótkim szlaku, niekonieczne jest też specyficzne przygotowanie czy sprzęt górski, bowiem w niskich partiach gór prowadzone są szlaki wyglądające czasem jak alejki w miejskim parku. Oczywiście nie należy przesadzać z niefrasobliwością, bo może się to bardzo zemścić.
 
Wybierając się na wycieczkę koniecznie trzeba wziąć dobre bądź damskie, zależnie od płci właściciela, porządne spodnie, przewiewną koszulkę i ciepłą bluzę w przypadku zmiany temperatury. Ponieważ pogoda w górach może zmieniać się bardzo dynamicznie, należy być przygotowanym na wszelkie scenariusze, spacerując nawet na zwykłej leśnej ścieżce. W razie nagłego pogorszenia pogody warto mieć ze sobą pelerynę przeciwdeszczową do kompletu. Niezbędne jest nie bardzo słodkie picie ze sobą i oprócz tradycyjnych kanapek drobna wysokoenergetyczna przekąska.

Na ogół można przewidzieć ile godzin zajmie taka wycieczka, zatem, jeżeli wybiera się samotne wyprawy, to dobrze jest zawiadomić bliską osobę gdzie i na jak długo się wybiera. Naturalnie, w takim przypadku po powrocie należy niezwłocznie powiadomić, że już się wróciło, aby nie powodować jakiegoś zamieszania. Układając trasę wyprawy, trzeba zawsze zostawić sobie zapas czasu na nietypowe sytuacje i tak obliczyć czas przewidziany na trasę, żeby na pewno powrócić z niej za dnia. Zachowując te wszystkie zasady, można już wyruszyć w niższe partie gór, pamiętając jeszcze o sprawie najważniejszej, jaką jest zdrowy rozsądek.