Twój butik

Najgorętsze trendy

Jak mieć w pełni eko podejście do życia? Trzeba pamiętać o paru ważnych sprawach

zdrowe przekąski
Ekologia jest aktualnie ideą, która przyświeca coraz większej grupie osób. Niekiedy wybieramy rozwiązania przyjazne środowisku wyłącznie z dobrej woli, z innej jednakże strony oferują nam wielką oszczędność. Można przyznać, że segregacja odpadów lub oszczędzanie wody to jedynie nasze małe działania, które nie mają znaczenia w porównaniu do skali bardzo dużych fabryk lub ruchu drogowego, jednak prawda jest zupełnie odmienna. Często nawet nie wiemy, jak bardzo nasze decyzje oddziałują na otaczającą nas rzeczywistość.

jabłko na zdrowie
Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej istotnych działań, o którym na szczęście większość z nas pamięta jest oszczędność wody. Czynimy tak to dla środowiska, ale także własnej oszczędności. Jak przeważnie oszczędzamy wodę? Przede wszystkim wybierając prysznice zamiast wanien, używając zmywarek, jakie zużywają zdecydowanie mniejsze ilości wody niż wymagane jest do naczyń pod bieżącą wodą, a w końcu zakręcając wodę na okres szczotkowania zębów, czego uczą się już najmłodszych. Bardzo ważna jest również eko żywność. Powinniśmy starać się jak najczęściej odwiedzać placówki ze zdrową żywnością – zobacz żywność ekologiczna. W takich miejscach nie tylko, że zakupimy zdrową żywność, to jeszcze przyczynimy się do rozwoju ekologii. Takie sklepy z ekologiczną żywnością są coraz bardziej znane.

Więcej na ten temat – http://www.eko-gielda.pl/suplementy-diety/joy-day-otreby-probiotyczne-pszenne.html|http://www.eko-gielda.pl/pieczywo/chleby-i-bulki/”>http://www.eko-gielda.pl/pieczywo/chleby-i-bulki/|http://www.eko-gielda.pl/zboza-i-przetwory-zbozowe/otreby/platki/”>http://www.eko-gielda.pl/zboza-i-przetwory-zbozowe/otreby/platki/|http://www.eko-gielda.pl/zboza-i-przetwory-zbozowe/otreby/platki/mieszanki/”>http://www.eko-gielda.pl/zboza-i-przetwory-zbozowe/otreby/platki/mieszanki/|http://www.eko-gielda.pl/nabial-i-oleje/oleje/”>http://www.eko-gielda.pl/nabial-i-oleje/oleje/|http://www.eko-gielda.pl/kawa-i-herbata/kawy/rozpuszczalna/”>http://www.eko-gielda.pl/kawa-i-herbata/kawy/rozpuszczalna/|http://www.eko-gielda.pl/kawa-i-herbata/herbata/ekspresowe/”>http://www.eko-gielda.pl/kawa-i-herbata/herbata/ekspresowe/|http://www.eko-gielda.pl/soki-i-napoje/soki-owocowe/owocowe/bio-sok-z-aronii-3000-ml.html”>http://www.eko-gielda.pl/soki-i-napoje/soki-owocowe/owocowe/bio-sok-z-aronii-3000-ml.html|http://www.eko-gielda.pl/przetwory-owocowe-i-warzywne/przetwory/”>http://www.eko-gielda.pl/przetwory-owocowe-i-warzywne/przetwory/|http://www.eko-gielda.pl/dodatki/do-gotowania/”>http://www.eko-gielda.pl/dodatki/do-gotowania/|http://www.eko-gielda.pl/dla-dzieci/”>http://www.eko-gielda.pl/dla-dzieci/}

zdrowy deser
Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym elementem, o jakim trzeba pamiętać każdego dnia jest oszczędność energii. Optymalnie jest wybierać żarówki o mniejszym zapotrzebowaniu na energię czy sprzęt o wysokiej wydajności energetycznej, a ponadto mieć na uwadze, by nie pozostawiać światła w nieużywanym pomieszczeniu lub wyłączać niepozorny tryb czuwania. Ekologia to też cieszące się coraz bardziej znacznym zainteresowaniem czynności na większą skalę, przykładowo farmy wiatrowe czy instalacje wykorzystujące energię wodną zamiast standardowych opalanych węglem lub panele słoneczne stanowiące źródło ciepła dla domów.

Wyjątkowo ważnym elementem podejścia ekologicznego jest także segregacja odpadów. Do innych pojemników musi być wyrzucany szkło czy plastik, a jeszcze do innych wyrzucać trzeba odpady niebezpieczne. Wszystkie wymienione działania nie wiążą się ze specjalnym poświęceniem z naszej strony, natomiast ich efektem będzie lepsza przyszłość świata. To przecież dotyczy nas wszystkich, ponieważ wszyscy jesteśmy mieszkańcami ziemi. Pamiętajmy o tym.