Twój butik

Najgorętsze trendy

Grząski temat: biżuteria męska

biżuteria dla mężczyzn
Przede mną nieco trudny temat – biżuteria dla mężczyzn. Zagadnienie pełne raf i mielizn. Wielu panów po przeczytaniu tejże frazy mogłoby popaść jeżeli nie w przerażenie (bo przecież prawdziwy facet nie boi się niczego) to co najmniej w zakłopotanie. Ci panowie którzy mają zamiłowanie do filozofowania być może zadumaliby się nad kondycją dzisiejszego mężczyzny a nawet nad zamianą ról społecznych która z pewnością się dokonuje w naszym społeczeństwie.


facet
Autor: ozan şenol
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniej kontrowersyjne w tym temacie są chyba tradycyjne, troszeczkę już zapomniane – spinki do mankietów. Kojarzymy je na ogół ze starszymi panami w garniturach, może nawet z dziadkami. Nieduże te gadżety wykonane często są z metalu – bardzo często szlachetnego. Może to być złoto, srebro lub powlekane mogą one być cienką warstwą wypolerowanego niklu. Istnieje możliwość wygrawerowania na spinkach dowolnego motywu: od herbu miasta czy też szkoły po imię wybranki.

sygnet
Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com

Nieco bardziej odważni mężczyźni (lub nowocześniejsi) mogą poeksperymentować z wisiorkami dla mężczyzn lub kolczykami dla mężczyzn. Tutaj – całkiem podobnie jak to jest w przypadku biżuterii dla pań – istnieje bardzo wiele wzorów męskiej biżuterii, inaczej jednak niż w przypadku pań że powyższe akcesoria są dość ryzykownym akcentem. Związane jest to z tym, że osobnikom płci męskiej w kwestii mody o wiele mniej się wybacza, dlatego łatwiej chcąc być oryginalnym wydać się śmiesznym. Doradzam więc w sprawie wisiorków dla mężczyzn daleko idącą ostrożność. Odnośnie tematu również tutaj: atrakcyjna biżuteria specjalnie dla faceta.

Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest tzw. nieśmiertelnik, z kolei najniebezpieczniejsze mogą być kolczyki dla mężczyzn (tu więcej na temat: wisiorki dla panów). Zakup tego typu biżuterii porównać można by było do spacerowania po terenie pełnym min. Już sam pomysł – jeżeli się nie jest żeglarzem marzącym o byciu piratem – jest niczym walc na wulkanie. Niby ciepło a jednak jest coś nie w porządku. Czasem warto zasięgnąć porady wizażysty w tym nieco dyskusyjnym temacie.