Twój butik

Najgorętsze trendy

Gorset to istotna część damskiej szafy

gorset
Element garderoby, którą jest gorset jest niesłychanie fascynująca. Ma moc zalet, należałoby więc zainwestować w niego, żeby poczuć się fenomenalnie. Może być zarówno używany jako bielizna na dzień, jak i na noc. Co w takim razie wybrać, żeby było w jak największym stopniu efektywne?

gorset
Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo pań nie wyobraża sobie założenia omawianej części garderoby każdego dnia. Z jakiej przyczyny? Uwiera, nie możemy czuć się w nim komfortowo itd.. A niemniej jednak już kobiety z XIX wieku ubierały go z wielu powodów. Pomagał im poczuć się bardziej kobieco, podkreślał walory, jednakowoż był za silnie wiązany i czasami powodował to, iż wyglądały jak napompowane. Obecnie posiadamy wiele firm oferujących gorset w licznych odmianach – damskie gorsety. Jedne na w większym stopniu romantyczne okazje, wykonane z koronek, z bonusem z gipiury, w odcieniach zazwyczaj czerwonych lub ciemnych. Są też te, które pani może zakładać na co dzień. Ich wzory są mniej wyzywające, ale równie pożądliwe. Pozbawione dodatków i udziwnień, można je ubrać pod koszulę, aby uwypuklały kobiece kształty i tuszowały defekty. Jest kilka zadań, które powinien spełniać gorset (http://www.jagna.pl/gorsety-i-body-c-25.html).

gorset
Autor: Jae Storer
Źródło: http://www.flickr.com

Naczelna to materiał – musi być przyjemny dla skóry oraz trwały. Nie może podrzeć się przy pierwotnym związaniu. Ciało dotykające podszewki nie winno się pocić, w przeciwnym wypadku będzie to znaczyło, iż gorset nie jest odpowiednio wykonany. Jeśli chodzi o sznurowanie, powinno być na dobrych szlufkach. Teraz jednakże do tej części garderoby dołącza się sznurki lub też doszywa zamki. Podczas gdy mamy do czynienia z tą drugą możliwością, powinnyśmy porządnie przystosować rozmiar do naszych kształtów , gdyż niedopasowania do postawy będą wyraziste. Warto zwrócić uwagę na rozstawienie fiszbinów, mają one za zadanie kształtować sylwetkę i dodawać wdzięku całemu ciału. W centrach handlowych odnajdziemy mnóstwo marek zajmujących się wyrobem tego elementu ubioru, najpopularniejszymi są Obsessive, Triumph, Soleil. Cena takiego dodatku waha się w obrębie od 50 do niekiedy kilkuset złotych.

Nadzwyczajna część garderoby jaką jest gorset ułatwia kobiecie poczuć się nadzwyczajnie. Ma za zadanie skryć kompleksy oraz wyeksponować atuty ciała. Powinno się więc zainwestować w ten szczegół, można za jego wsparciem być pewną siebie w biurze jak i na randce.