Twój butik

Najgorętsze trendy

Dopasowujemy torebkę

kobieta z torebką
Torebka jest postrzegana jako pewien atrybut kobiecości, jednakże do spełnienia ma szereg zupełnie innych ról. Objawia ona styl kobiety, jej sposób bycia, ale zarazem jest efektywnym uzupełnieniem a także ozdobą całego ubioru.

torebki
Źródło: kraina-stylu.pl
Nabywając torebkę, powinniśmy wiedzieć, jakie będzie jej zastosowanie. Jeżeli ma to być torebka, która będzie tylko dopełnieniem kreacji wieczorowej, nie będziemy rozglądać się za wielkimi workami, w jakich zdołamy pomieścić wiele rzeczy. Do takiej kreacji torebka musi znakomicie pasować, zarówno odcieniem, jak również stylem. Wbrew pozorom to dokładnie takie dodatki, jak np. torebka decydują o całkowitym designie naszego ubioru. Warto zatem poświęcić wiele uwagi temu, żeby wybrać właściwą torebkę. Często może ona kosztować drożej niż nasza sukienka – przetestuj.

Warto do kreacji wieczorowej dobrać względnie małą torebkę, jaka będzie estetycznym dodatkiem. Nie pomieścimy w niej wielu rzeczy, ale na błyszczyk, klucze do mieszkania oraz pieniądze powinno jak najbardziej wystarczyć przestrzeni. Torebka do kostiumu wyjściowego musi przykuwać uwagę, ale jednocześnie powinna dobrze komponować się z kierunkiem a także kolorystyką naszego stroju. Na wieczorowe wyjście można dopasować torebkę na łańcuszku, czy też ze zdobieniami z cyrkonii, cekinów itd. Im mniejsza torebeczka, tym bardziej będzie ona pasować do całej sytuacji.

Całkowicie inne kryteria wyboru należy przyjąć, jeżeli kupujemy torebkę na co dzień. Jej rozmiary będą o wiele większe, choć to zależy od naszej pracy. Z pewnością większą torebkę kupi studentka, która przenosi ze sobą podręczniki oraz notatki, a mniejszą elegancka bizneswoman, która oprócz torebeczki ma z sobą na ogół aktówki damskie. Każda pani świetnie wie, jakie rzeczy musi nosić ze sobą. Winna więc dobierać torebeczki w ten sposób, aby wszystkie potrzebne jej na co dzień obiekty zmieściły się do torby. Niekiedy kobieta nosi z sobą wyłącznie portmonetkę, klucze oraz telefon, zaś niekiedy pół kosmetyczki, podręczniki jak też wiele innych przedmiotów.

torebka
Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiste jest to, iż każda dama potrzebuje nieco innej torebki. Istotne jest, żeby torebka była praktyczna – ani zbyt mała, ani za duża. Torebka powinna bowiem pełnić funkcje praktyczne. Musi mieć więc właściwą dla użytkowniczki liczbę przegródek. Teraz starczy odnaleźć odpowiedni sklep z torebkami, i możemy wybierać – pooglądaj.