Twój butik

Najgorętsze trendy

Czym kierujemy się przy zakupie odzieży wysokiego gatunku i dlaczego nie zawsze bywa to kwestia gustu

Są na świecie chłopi, którzy wybierają się na zakupy dopiero wtedy, gdy ich ubranie jest już tak podziurawione, że nie można go dalej używać. Pewnym rozwiązaniem powyższej sytuacji będzie zakup elementów garderoby wysokiego gatunku, czyli na przykład sztruksów wyjściowych za 150 złotych, a nie za ledwo 50. Trzeba, co prawda, mocno się na początku wykosztować, ale będą one dobrze służyć przez kolejne lata. W przypadku okrycia wierzchniego na porę jesienną lub porę zimową, warto wziąć pod uwagę zakup kurteczki ze skóry.

Wystarczy odwiedzić sąsiedni butik, który mija się co dnia w drodze do pracy lub włączyć laptopa i rozpocząć poszukiwania w sieci. A sklepy wirtualne dają konsumentowi duży wybór.Dla niektórych najistotniejsze będzie to, czy kurtki są markowe i czy galeria zapewnia fachową obsługę, a może jeszcze, czy rozdaje gadżety lub sprzedaje towary po promocyjnych cenach. Natomiast szybkie, czysto przypadkowe poszukiwanie w internecie może się na przykład sprowadzić do wklepania w klawiaturę usłyszanego od znajomych hasła: kurtki skórzane ochnik. To, czy akurat transakcja dojdzie do skutku, zależeć będzie jednak od kilku czynników.

Model musi pasować do postury kupującego; ważne, aby jej zanadto nie pogrubiał. Opasłe męskie brzuchy przecież już dawno stały się tematem żartów, rodzinnych docinek i kabaretowych występów.
Jedni chłopi docenią liczne kieszenie naszyte na przodzie, a drudzy praktyczne zapięcia na zamek. Jedni zakupią od razu, a innych będzie interesował sposób czyszczenia, konserwacji oraz eksploatacji. Zawsze będzie liczyć się komfort i rzetelność wykonania. Poza tym zjawiskowa kurtka ma mieć w sobie „to coś” i wywoływać ochy i achy u wszystkich, którzy na nią popatrzą. Wybór koloru to czysta formalność, ale i kwestia smaku.

Cóż, wieki temu Cyceron pisał : „O gustach się nie dyskutuje”, a współcześnie można by dorzucić: „o tym dyskutują tylko białogłowy”. W przypadku ubrań otwartą kwestią pozostaje pytanie dotyczące metek. Czy jest taktownym chwalić się firmową kurteczką i zawsze umieszczać ją na wieszadle tak, aby nikt nie pominął słów: kurtki skórzane ochnik, umieszczonych na podszewce? Zdecydowana większość odpowie, że nic w tym zdrożnego, ale znajdą się i tacy, którzy nie znoszą najróżniejszych napisów, zwłaszcza tych zamieszczonych na najbardziej eksponowanych elementach okrycia. Dla takich osób wszywka wyróżniająca rękaw ledwie dostrzegalnym napisem: kurtki skórzane ochnik będzie nie do przyjęcia.