Twój butik

Najgorętsze trendy

Co dostaniemy w sklepach ze zdrową żywnością?

ekologia
Sklepy ze zdrową żywnością powstają w ostatnim czasie niby grzyby w deszczową pogodę. Może razem z modą na aktywne rodzaje wypoczywania spowodują, iż kolejki do doktorów w końcu ulegną skróceniu? Oby tak było. Sklepy te proponują przede wszystkim wszelakiego typu żywność ekologiczną, zaczynając od nieprzetworzonych warzyw jak też innych pokłosi rolniczych posiadających należyte zaświadczenia i wspólnotowe logo (tzw. euro liść).

ekologia
Autor: Baltimore RecNParks
Źródło: http://www.flickr.com

Czym charakteryzują się takie certyfikowane produkty żywnościowe? Rośliny takie wyhodowane były w glebie niezanieczyszczonej pestycydami. Jest dozwolone w w/w farmach korzystać tylko z niechemicznych środków chroniących rośliny przed szkodnikami. Jeśli z kolei idzie o hodowle zwierząt, w takich gospodarstwach zabronione jest karmienie ich wszelakiego rodzaju stymulatorami wzrostu lub też hormonami. Kury chadzają wolne i znoszą zdrowe jajka. Gospodarstwa produkujące żywność ekologiczna przechodzą bardzo liczne kontrole i to już w fazie gdy dopiero zaczynają starania o nadanie im statusu gospodarstw ekologicznych.

Zanim produkowane przez nie pokłosia trafią do sklepu ze zdrowa żywnością także poddawane są rozlicznym inspekcjom. W procesie wytwarzania żywności ekologicznej surowo zabronione jest również stosowanie komponentów modyfikowanych genetycznie. Wytwarzana tym sposobem żywność ekologiczna musi niestety być droższa od tej dostępnej w zwykłych sklepach, ponieważ do jej wyprodukowania potrzeba niewspółmiernie więcej czasu i wysiłku. Niemniej jednak jest ona warta swej ceny. Sklepy ze zdrową żywnością http://sklep.rawfoods.pl/ proponują nam całą mnogość wyrobów.
Oprócz towarów surowych możemy tam zakupić: produkty śniadaniowe, nabiał, oliwy, dżemy z owoców pielęgnowanych metodą ekologiczną, miody, pasztety do posmarowania pieczywa, wszelkiego typu: kasze, makarony, słodziki, przetwory z owoców, orzechy, sosy, strączkowe warzywa, nasionka, słodycze dietetyczne, kawy, zioła, aż po bieliznę osobistą z bawełny uprawianej w sposób ekologiczny a także ekologiczne detergenty.

danie
Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Są także w owych sklepach specjalne działy wyrobów poświęcone: diabetykom, osobom na diecie bezglutenowej, osobom będącym na diecie jarskiej oraz specjalny dział z wyrobami przeznaczonymi dla dzieciaczków i niemowlaków. Na pewno każdy wynajdzie w takim sklepie swoje ulubione wyroby. Jeżeli prócz jedzenia zdrowych potraw przyrządzanych z żywności ekologicznej zaczniemy dbać o tężyznę fizyczną uprawiając sport w sposób regularny, wtenczas zdrowe i długie życie mamy zagwarantowane.