Twój butik

Najgorętsze trendy

Ciasto bananowe jest świetny na przyjęcie

kawałek ciasta
Kiedy urządzasz małe przyjęcie, z całą pewnością chcesz zgotować smaczny poczęstunek. Co warto przygotować na tego rodzaju okazję? Dobrze byłoby coś łatwego, a jednocześnie naprawdę dobrego. Idealnie, żeby przepis nie wymagał także użycia jakiś trudnych do znalezienia składników. Może by wiec tak postawić na ciasto bananowe? To taki przepis, po który zawsze dobrze jest sięgnąć, kiedy potrzebujesz czegoś szybkiego do zrobienia. Jakie mocne strony ma banana bread?

Truskawki i banany
Autor: Kotányi Polonia Sp. z o.o.
Źródło: Kotányi Polonia Sp. z o.o.

Częściowo już je określiliśmy. Największą jest bodaj to, że ciasto jest tak łatwe do zrobienia, że praktycznie nie może się nie udać. Wszystko czego potrzebujesz to minimum kuchennych umiejętności i choć trochę motywacji, by upiec pyszne ciasto. Co więcej, aby je zrobić da się zużytkować przejrzałe banany. To znaczy, że nie trzeba się już pozbywać zbrązowiałych owoców. Rzecz jasna nie mogą one być nadgniłe, ale jeśli są na wierzchu brązowe, a banan okazał się bardzo miękki, to dla ciasta wręcz zaleta. Łatwiej można wówczas przygotować ciasto. A co gdy planujesz wykonać ciasto bananowe(napisali o tym), ale akurat nie posiadasz miękkich bananów? Czy warto wówczas robić wypiek ze świeżych owoców? Raczej nie.

Za to sprowokowanie szybszego dojrzewania nie jest trudne. Trzeba jedynie dokupić jeszcze pomidora lub jabłko. Te owoce wydzielają substancje, które wpływają na przyspieszenie proces dojrzewania bananów. Ulokuj banany z jabłkiem czy innym owocem w tej samej torbie i po prostu zaczekaj. Następnie możesz się brać za przygotowanie ciasta. Resztę składników jesteś w stanie zgromadzić bardzo szybko. Poza bananami potrzebujesz jedynie bardzo podstawowych składników. Przydadzą się jaja oraz mąka. Ponadto sięgnij również po sodę oczyszczoną, sól a także masło. Do ciasta możesz również dodać bakalii, które przyjemnie urozmaicą smak.